دلایل کلیدی اینکه چرا توسعه دهندگان در سال ۲۰۱۵ از PHP استفاده کردند

php پی اچ پی

فناوریهایی که در اتصال بهتر به اینترنت کمک می کنند پیشرفت چشمگیری داشته است. اما، برخلاف پیشرفت فناوریهای متعدد، توسعه دهندگان همواره PHP را انتخاب کرده اند. این زبان اسکریپت نویسی غیرتفسیری به طراحی وبسایتهای مورد نیازتان کمک می کند. PHP با ویندوز و سیستمهای مبتنی بر یونیکس کاملا سازگار است. شما می توانید به آسانی از این زبان اسکریپت نویسی برای ارتقای راحت وبسایتها و برنامه های خود بهره ببرید. ایجاد برنامه های تحت وب با به کارگیری این زبان اسکریپت نویسی بسیار آسان است.

از دید اغلب توسعه دهندگان، PHP زبان منتخب سال ۲۰۱۵ بود. بیایید ببینیم چرا PHP زبان منتخب توسعه دهندگان در سال ۲۰۱۵ بود. در اینجا برخی از ویژگیهای محبوب PHP آورده شده است که آن را به یک پلتفرم مطلوب تبدیل می کند.

کاربر پسند

اگر می خواهید برنامه های تحت وبی ایجاد کنید که باید دربر دارنده کارکردها و ویژگیهای بالایی باشند، PHP بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. این زبان، شما را قادر می سازد به راحتی برنامه هایی طراحی کنید که برای کار شما مناسب است. و منبعی قدرتمند برای دستیابی به برنامه های امن به شمار میرود.

انعطاف پذیری بالا

PHP پلتفرمی است که مستقیماً نیازهای شما را به انعطاف پذیری برآورده می سازد. اگر می خواهید برنامه هایی بسازید که به راحتی نیازهای خاص کار شما را برطرف کند این چارچوبی است که باید روی آن کار کنید. PHP یک نرم افزار متن باز می باشد، بنابراین عملاً شما می توانید از هر ویرایشگری برای کدنویسی استفاده نمایید. این انعطاف پذیری از توسعه تا کاربرد امتداد دارد.

چارچوب پویا

زمانی که شما به توسعه وب با PHP رو آوردید، خواهید دید که این چارچوب به طور خودکار تازه سازی می شود و گوش به زنگ بروز رسانیها می باشد. بنابراین، دیگر مجبور نیستید ساعتها وقت را صرف تازه سازی با بروز رسانی وبسایت یا برنامه تحت وب خود کنید.

برنامه های مقرون به صرفه

اگر مایل به توسعه وبسایتها و برنامه های تحت وب خود با صرف کمترین هزینه می باشید، PHP پلتفرمی است که باید انتخاب کنید. حتی با وجود سفارشی سازیهای زیاد، متوجه خواهید شد که هزینه کلی توسعه چندان زیاد نیست.

پردازش داده ها

اگر در وبسایتی که طراحی کرده اید به روشهای پردازش سریع داده ها نیاز دارید، PHP گزینه ایده آل ترین برای شما خواهد بود. استفاده از PHP نه تنها در دسترسی سریع بلکه در پردازش سریع داده ها نیز موثر است.

پلتفرم متن باز

PHP یک پلتفرم متن باز است و به همین دلیل است که قابلیتهای گسترده ای عرضه می کند. شما با این پلتفرم، می توانید به هر نوع راه حلی رو بیاورید.

عملکرد تضمینی

PHP سرعت توسعه را تضمین می کند که به نوبه خود سرعت اجرا را بهبود می بخشد. این پلتفرم برای تضمین همگام سازی کامل با سمت سرور، از سرور آپاچی و پایگاه داده MySQL استفاده می کند. مطمئنا این دلیل اصلی برای تضمین عملکرد عالی می باشد.

بهترین برای توسعه چند پلتفرمی

اگر دنبال پلتفرمی هستید که توسعه چند پلتفرمی را آسان کند، جستجوی شما با PHP به پایان می رسد. عملکرد PHP روی پلتفرم های یونیکس، لینوکس و ویندوز بالاست و این خود دلیل این اینست که چرا برای توسعه چند پلتفرمی بهترین گزینه می باشد.

افزونه های خلاقانه

این زبان اسکریپت نویسی هم انعطاف پذیر و هم خلاقانه است و به همین دلیل افزونه های خلاقانه زیادی برای توسعه وب با استفاده از PHP وجود دارد. اگر روی این زبان برنامه نویسی سرمایه گذاری کنید، بازده خوبی برایتان خواهد داشت.

نتیجه گیری

توسعه وب با PHP، سرعت توسعه و اجرا را تضمین می کند. این یعنی برنامه های تحت وب شما عالی و انعطاف پذیری خواهید داشت که به نگهداری زیادی نیاز نخواهد داشت. سطح انعطاف پذیری بالایی که شما با PHP بدست می آورید همان چیزی است که آن را به انتخاب برتر توسعه دهندگان تبدیل می کند. برای توسعه برنامه های تحت وب سفارشی برای کسب و کار خود شرکتهای توسعه PHP را به خدمت بگیرید.

بیل فورد و اندیشه حمل و نقل بدون ماشین

Bill Frod

بیل فوردِ پسر، عاشق ماشین است. او اولین نفری است که Ford GT جدید، هیولای پرسرعتی که سال دیگر روانه ی بازار می شود را تحویل می گیرد. کمپانی فورد را پدربزرگش هنری در سال 1903 تاسیس کرد و فورد از سال 2001 تا سال 2006 مدیر عاملش بوده است.

بیل که در چند دهه ی اخیر شاهد وابستگی جهان به نوآوری بوده، تصمیم گرفته است شعار هر فرد یک ماشین را تغییر دهد؛ شعاری که کمپانی اتومبیل فورد را به یکی از موفق ترین کمپانی های تاریخ مدرن تبدیل کرد. در جهان در حال توسعه و جوامع شهر نشین مدرن شاهد انفجار جمعیتی هستیم. در این راستا فورد، مدیر عامل فعلی کمپانی در مصاحبه با WIRED گفته است که دیگر اشتباه است که شعار معروف فورد را شعاری مشتری مدار بدانیم.

راه بندان به تنهایی مدتی است در شهرهای نو ظهور و در حال رشد یک مشکل به حساب می آید و ماشین های شخصی تر مشکل را بزرگتر می کنند. به گفته ی فورد، رفاه در زندگی روبه کاهش است. بدترین حالت این است که نتوانید کالاهای پزشکی یا حتی غذا را جابه جا نمایید و اینجاست که مسئله ی حقوق بشر مطرح می شود. فورد می گوید: “تا زمانی که یک مدل کاملا جدید حمل و نقل شهری را پیاده نکنیم، مشکل حل نخواهد شد. احمقانه است که فکر کنید ما می خواهیم دو ماشین دیگر را در هر یک از گاراژهای بمبئی بچپانیم”.

در پیش بینی های فورد اثری از یاس و امید نیست. در چهره اش هیجان موج می زند. وی با اشتیاق از “آزمایشهای حمل ونقل” شرکت در پروژه ی Silicon Valley R&D صحبت می کند که به تازگی راه اندازی شده است. این آزمایشها شامل آزمایش ماشین های کنترلی مجهز به شبکه های 4G، فناوریهای جستجوی جای پارک، و قابلیت کنترل ترموستات نست (NEST) از داخل داشبورد می شود.

“من اطمینان دارم که ما می توانیم رقابت کنیم و به پدیده ای کاملاً متفاوت تبدیل شویم.”

فورد می گوید: “طبیعتاً بیشتر این آزمایشها موفق نخواهد بود.” ولی او بر اهمیت پذیرش شکست تاکید می کند – این یکی از اصول رایج در سیلیکون ولی است –  و متقاعد کردن سهامداران وقت تلف کردن نیست. ” دست روی دست گذاشتن ریسک بزرگتری است.”

استراژی موفق فورد از دیر باز ادغام طولی و تولید خودروهای مقرون به صرفه برای همه ی خریداران بوده است که امروز کارامدی اش را از دست داده است. آیا تولیدکنندگان باید تفکر خودروی شخصی را کنار بگذارند. وی می گوید: قطعا همین طور است. حداقل برای شروع باید از مناطق شهری شروع کرد.

فورد هم اگر آماده ی این تحول نباشد دیگر شرکت ها دست به کار خواهند شد. برخی از هیجان انگیزترین ایده های حمل و نقل از سوی شرکت های نوپایی مانند Uber و ZipCar مطرح شده اند. گوگل  و اپل هم در حال ورود به این صنعت هستند. ظهور پدیده ی خودروهای بی راننده، فناوری ماشینهای متصل، عصر جدید ارتباط خودرو با خودرو، همگی مدل های تجاری نوین را مطرح می کنند. فورد از واژه واقعاً مبهم “جا به جایی”، لزوم آمادگی برای پذیرش پدیده های نوین، پذیرش تحول و شکست استقبال می کند. او می خواهد هدف شرکتش جا به جایی مردم باشد، با خودرو یا هر طریق دیگری.

فورد تصویر دقیقی از آینده ی حمل و نقل ارایه نمی دهد اما جهانی را پیش بینی می کند که تمام مدل های جا به جایی آن با هم در ارتباط هستند. او روزی را تصور می کند که مسیرتان و هزینه و سرعت مورد نظر خود را برای موبایلتان تعریف می کنید و موبایل یک بلیط واحد را صادر می کند که در تمام طول مسیر ترکیبی از ماشین، تاکسی، مترو، اتوبوس، دوچرخه و سگوی (Segway) هر نوع حمل و نقل دیگری را در اختیارتان می گذارد.

آنچه بیشتر باعث نگرانی فورد می شود پایین آمدن جایگاه شرکت خودروسازی فورد و تبدیل شدنش به یک پیمانکار سخت افزاری درجه دو برای شرکت های خلاق تر است. این به معنای بدبین بودنش نیست. فورد می گوید: مطمئنم که با این توان رقابتی می توانیم به پدیده ای کاملا نوین تبدیل شویم.

منبع